FIFA ka hequr dorë nga pezullimi i brazilianëve

FIFA ka rënë dakord të heqë ndalimin pesë-ditor të propozuar për lojtarët e Premier Ligës, të cilët udhëtuan në Amerikën e Jugut për eliminatoret e Kupës së Botës nga klubet e tyre. Shumë ekipe angleze thyen protokollet e FIFA -s dhe refuzuan të lirojnë futbollistët e tyre të Amerikës së Jugut mes shqetësimeve se çdo lojtar do të detyrohet të karantinohet për dhjetë ditë pas rikthimit në ekip dhe do të humbin disa ndeshje.

- Advertisements -

Klubet nuk lejohen të bllokojnë ftesat e Kombëtareve për futbollistët dhe si rezultat, FIFA po kërkonte të ndëshkonte ekipet në fjalë duke ndaluar yjet e tyre të Amerikës së Jugut të luajnë për pesë ditë.

Treshja e Liverpullit, Alison, Fabinjo dhe Roberto Firminjo, dyshja e Man. Sitit, Ederson dhe Gabriel Zhesus, Tiago Silva i Çellsit, Fred i Man. Junajtedit dhe Rafinja i Lidsit, ishin ndër ata që u përballën me pezullime, por AP raporton se FIFA ka hequr dorë nga pezullimi i propozuar. 

LEXO EDHE:

Back to top button