Foto familjare e liderëve pjesëmarrës në Samitin Ukrainë-Evropa Juglindore në Tiranë

Foto familjare e liderëve pjesëmarrës në Samitin Ukrainë-Evropa Juglindore në Tiranë

Pas përfundimit të Samitit për Ukrainën, që po mbahet në Tiranë, pjesëmarrësit kanë realizuar “fotografinë familjare”.

Në fotografi, siç shihet kryeministri Edi Rama dhe presidenti ukrainas, Vlodymyr Zelensky janë në qendër, ndërsa krah tyre gjenden presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton KosovaPress.

Presidenti i Ukrainës, Vlodymyr Zelensky, po qëndron në një vizitë zyrtarë në Shqipëri, si bashkëorganizator i Samitit “Ukrainë – Europa Juglindore”.

LEXO EDHE:

Back to top button