FOTO+VIDEO | Banesa në Nju Jork më lirë se Shkupi: Shitet për vetëm 80.000 dollarë

FOTO+VIDEO | Banesa në Nju Jork më lirë se Shkupi: Shitet për vetëm 80.000 dollarë

Çmimi i reklamës për këtë apartament në Nju Jork tingëllon aq i pabesueshëm sa mund të duket si një mashtrim, por gjithsesi është i vërtetë, shkruan New York Post

Një apartament i gjerë në Xhamajka, Queens, është në treg për 80,000 dollarë , duke e bërë atë pronën rezidenciale më të lirë aktualisht për shitje në bashki, sipas të dhënave të listimit të StreetEasy.

Megjithatë, shitja e këtij apartamenti vjen me disa shtypje të imta. Agjenti i pasurive të paluajtshme Mark Cisneros thotë se kërkesat që duhen marrë parasysh janë që pronarët duhet të kenë një të ardhur vjetore minimale prej 40,000 dollarë për tre vjet rresht dhe një vlerë neto prej të paktën 25,000 dollarë.

Përndryshe, apartamenti i gjerë dhe i ndritshëm ndodhet në një rrugë të qetë, afër rrugës së ngarkuar të Jamaica Avenue dhe Bibliotekës Publike të Queens. Ndodhet ne nje pallat te paster dhe te mirembajtur te vitit 1963.

Ajo është e pajisur me dysheme druri dhe një kuzhinë të plotë, dollapë të bollshëm dhe një banjë të bukur. Çmimi i apartamentit u mundëson pronarëve të rinj të investojnë më shumë në rregullimin e këtij apartamenti.

Çmimi i tij i kërkuar është gati 20,000 dollarë nën listën tjetër më pak të shtrenjtë për një dhomë gjumi në Bronx. Cisneros thotë se apartamenti Queens ka qenë në treg që nga 21 qershori dhe ka gjeneruar interes të madh që në fillim.

“Ne kemi marrë më shumë oferta në ditën e parë. Oferta më e ulët ishte për çmimin e kërkuar dhe shumica e ofertave ishin mbi 100,000 dollarë. Shumë ofruan të paguajnë me para në dorë. “Aktualisht, ne kemi një ofertë të pranuar që është në gjashtë shifra, por jo ende një kontratë,” tha Cisneros.

Fotot e apartamentit mund t’i shihni KËTU.

LEXO EDHE:

Back to top button