Franca fiton sfidën në Munih, Pogba merr çmimin

Kombëtarja e Francës shfrytëzoi epërsinë e një goli të shënuar nga mbrojtësi gjerman Mats Humells, për të mundur Gjermaninë me 1-0 në Munih. Në pjesën e dytë, Gjermania e dominoi lojën ndërsa Franca mbrohej në mënyrë fantastike. Madje francezët qëlluan shtyllën me anë të mesfushorit Rabiot. Mbappe shënoi një gol por që francezi ishte në pozitë jashtë loje.

- Advertisements -

Në anën tjetër Gjermania rrezikoi disa herë portën e Lloris. Franca realizoi edhe njherë, por Benzema ishte në pozitë jashtë lojës, ndërsa rezultati përfundimtar mbeti Franca – Gjermania 1-0.

Poll Pogba është shpallur lojtari i ndeshjes në duelin ndërmjet Francës dhe Gjermanisë.  Francezi pati paraqitje fantastike në këtë duel ku më pas u shpall edhe lojtar i takimit. Pogba dominoi në mesfushë i shoqëruar nga Kante dhe me pasimet e tij të gjata drejt Mbappes ishte një kërcënim i vazhdueshëm për Gjermaninë.

“Paraqitja e skuadrës është më e rëndësishmja, pa shokët e skuadrës, unë nuk do të mund të luaja mirë, të gjithë u angazhuam për këtë ndeshje. Gjatë pjesës së dytë, Franca pati dy mundësi të mira përmes kundërsulmeve. Ata mund ta humbnin ndeshjen lirisht 3-0, ndërsa Mbappe ishte fantastik sonte”, shtoi ai. Ishim të fokusuar të bënim punën tonë në fushë, e dimë që duhet të përmbushim pritshmëritë si Kampionë Bote dhe të luajmë me përulësi.Kur vuajmë, vuajmë së bashku, kur sulmojmë, sulmojmë së bashku. Ne e dimë çfarë do të thotë ndeshja e parë, mendoj se sot bëmë një paraqitje që i frikëson kundërshtarët”, tha mes tjerash Pol Pogba.

LEXO EDHE:

Back to top button