Deshamp: Në zotëruam ndeshjen, kishim raste për gol

Franca arriti ta mposht Gjermaninë në kuadër të Grupit F në “Euro 2020”. Trajneri i Francës, Didier Deshamp, në prononcimin pas ndeshjes theksoi se Franca zhvilloi një paraqitje të mirë dhe në fakt ata mund të kishin shënuar më shumë gola.

- Advertisements -

“Ne nuk ishim shumë larg të shënonim edhe golin e dytë, i cili do të na bënte më të sigurt, por ne nuk vuajtëm aq shumë në pjesën e dytë. Ishte një ndeshje tejet e fortë me shumë kualitet dhe talente. Ne luajtëm një ndeshje fantastike ndaj një kundërshtari tejet të vështirë. Unë e dija që lojtarët ishin të gatshëm për të luftuar deri në fund”, tha Deshamp.

LEXO EDHE:

Back to top button