Grenell sot vjen në Kosovë

Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, sot vjen në Kosovë.

- Advertisment -

Raportohet se Grenell në Kosovë vjen bashkë me delegacionin e
Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit.

Kujtojmë se më 4 shtator është nënshkruar marrëveshja ekonomike Kosovë-Serbi, nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën vëzhgimin e presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Sipas burimeve të Klan Kosovës, Grenell të mërkurën do të udhëtojë drejt Serbisë.

LEXO EDHE:

Back to top button