Hakmarrja e përgjakshme Kievi dhe tetë qytete të tjera u goditën nga raketat ndërsa Putini i çmendur e quan Ukrainën “terroristë bërthamorë” në zemërim për Krimenë

VLADIMIR Putin lëshoi një breshëri vdekjeprurëse raketash në të gjithë Ukrainën të hënën duke synuar të paktën nëntë qytete të mëdha, përfshirë Kievin.

Një president i tërbuar rus konfirmoi se seria e sulmeve ishin në hakmarrje për shpërthimin e urës së Krimesë dhe akuzoi Ukrainën për “terrorizëm” përpara se të premtonte një “përgjigje shumë të ashpër” nëse ato vazhdonin.

 

REUTERS
REUTERS
REUTERS

LEXO EDHE:

Back to top button