Hendboll, 700.000 denarë për përfaqësesen e kadetëve

Hendboll, 700.000 denarë për përfaqësesen e kadetëve

Federata e Hendbollit organizoi një pritje për hendbollistët që fituan vendin e parë në Kampionatin EHF, duke u kualifikuar në këtë mënyrë direkt në Kampionatin Botëror të Kadetëve vitin e ardhshëm dhe në Kampionatin Evropian të të rinjve në vitin 2024. Përfaqësuesja e kadetëve arriti medaljen e artë në kampionatin EHT në Riga pa asnjë humbje. Kryetari i Federatës së Hendbollit, Zhivko Mukaetov, për ekipin fitues ndau 700 mijë denarë. “Hendbolli është sporti numër një në Maqedoni dhe le të vazhdojmë të punojmë si më pare”, u shpreh Mukaetov./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button