Abazaviç dhe Kurti sot në Shkup

Samiti i dytë për Ballkanin Perëndimorë “Promovimi i përfshirjes dhe solidaritetit në Evropë” po mbahet sot në Shkup nën organizimin e “The Economist”, përcjell Alsat. Në Samit nga rajoni do të marrin pjesë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, zëvendëskryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj si dhe ish kryeministri grek, Jorgos Papandreus. Në Samit po ashtu pritet të flasin edhe ish zëvendës kancelari gjerman, Joshka Fisher, euroambasadori Dejvid Gir.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button