Aktakuzë për vjedhje të bizhuterisë në një banesë në Shkup

Prokuroria Themelore Publike ka ngritur aktakuzë kundër dy personave nga Prilepi , të cilët dyshohet se kanë grabitur bizhuteri në një banesë në Shkup, transmeton Alsat

- Advertisment -

“Banorët e akuzuar nga Prilepi, të moshës 30 dhe 29 vjeçe, hynë së bashku në një apartament në rrugën “Nikolla Parapunov” me datë 1 shkurt. Njëri prej të dyshuarve po bënte roje, ndërsa tjetri theu cilindrin e derës së përparme, pas çka kanë vjedhur bizhuteri me vlerë rreth 27,500 denarëve”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

LEXO EDHE:

Back to top button