Njukasëll tani gati të blejë futbollist për 60 mln euro

Pas blerjes së Kris Vud (i rëndësishëm jo vetëm për cilësinë e sulmuesit, por edhe sepse  i është marrë rivalëve direkt për mbijetesë), Njukasëll është gati t’i dhurojë trajneri Houv blerjen e tretë të janarit (i pari ka qenë Tripier nga Atletiko Madridi).

“Bardhezinjtë” janë në kërkim të një mbrojtësi dhe duket se në shënjestrën e tyre ka përfunduar Benoa Badiashile.  Sipas “Sky Sports”, Monaco, kërkon plot 60 milionë euro për talentin e saj, e vetëdijshme edhe për mundësitë e mëdha financiare të pronarëve të rinj të klubit anglez.

LEXO EDHE:

Back to top button