Një tërmet prej 6.6 ballë godet Greqinë

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë fqinje. Të dhënat paraprake flasin për një magnitudë 6.6. Epiqendra raportohet se ka qenë në verilindje të ishullit Samos me thellësi 10 km.

- Advertisment -

Ndërkohë që në zonën e Athinës, Kretës e Militinit raportohet për dëme, pasi aty është ndjerë dhe më shumë.

LEXO EDHE:

Back to top button