Policia arreston disa sulmues në Vjenë?

Në rrjetet sociale janë publikuar video dhe fotografi ku pretendohet se  policia austriake arreston disa prej autorëve të sulmit terrorist që u regjistrua në orën 20:00 të mbrëmjes së sotme duke lënë viktima dhe të plagosur. Sulmi ishte i orkestruar. Janë regjistruar 6 skena krimi, një pranë një sinagoge e cila ishte e mbyllur në momentin e incidentit.

- Advertisment -

Në lidhje me: Policia në Vjenë: Zyrtarisht, një viktimë nga sulmi terrorist

Autoritetet austriake e konsiderojnë “terrorist” sulmin në Vjenë

LEXO EDHE:

Back to top button