Uashington DC mbulohet nga dëbora

Një stuhi dëbore kaloi mbi kryeqytetin amerikan dhe disa shtete të tjera të dielën, duke sjellë me vete reshje të shumta dhe temperatura të ulëta. Veç Uashington DC pjesë të Virxhinias dhe Mariland u mbuluan nga dëbora që arriti deri në 10 centimetra. Stuhia të hënën pritet të mbërrijë në, New York, New Jersey dhe Connecticut, tha Shërbimi Kombëtar i Motit

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button