Indi, 836 viktima dhe mbi 61 mijë raste të reja me Covid-19


Ministria e Shëndetësisë së Indisë tha se në 24 orët e fundit, në vend janë shënuar 61.408 raste të reja, duke e rritur në 3.106.348 numrin e të infektuarve ndërsa me 836 vdekjet e reja në 24 orët e fundit, numri i viktimave nga COVID-19 është rritur në 57.542.

Deri më tani, numri i personave që janë shëruar nga COVID-19 në Indi ka arritur në 2.338.035.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me COVID-19, India radhitet në vendin e tretë në botë për sa i përket numrit të rasteve.

LEXO EDHE:

Back to top button