Inter të interesuar për Origin

Inter kanë identifikuar sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi si një transferim të mundshëm, raporton “Corriere Dello Sport”.

- Advertisment -

“Nerazzurët” e shohin 25 vjeçarin si sulmuesin ideal për t’i bërë konkurrencë Romelu Lukakut, për pjesën e mbetur të edicionit 2020/21, përcjell KosovaPress.

Lukaku dhe Origi janë shokë të skuadrës tek Kombëtarja e Belgjikës, dhe kjo mund të jetë një plus i madh për Antonio Conten, por Leeds United spekulohet se janë gjithashtu kanë shprehur interesim për shërbimet e Origit.

LEXO EDHE:

Back to top button