Interi e Barcelona në biseda ta avancuar për një shkëmbimi në dy reparte

Aksi i nxehtë mes Barcelonës dhe Interit. Pas thashethemeve për një shkëmbim të mundshëm mes Brozoviçit dhe Kesi, një tjetër negociatë thuhet se po fillon mes dy klubeve.

Nga Spanja, gazetari Xherard Romero flet për një marrëveshje të avancuar për të sjellë Memfis Depajn në Milano, ndërsa Zhoakin Korrea është i destinuar të marrë rrugën me fanellën blaugrana. Një lloj shkëmbimi duke qenë se holandezit i skadon kontrata në qershor me katalanasit, ndërsa argjentinasi ka kontratë deri në vitin 2025 me zikaltërit.

Të dy klubet kanë rënë dakord për formulën e shkëmbimit, por për tymin e bardhë duket se mungon vetëm aprovimi i Depaj.

LEXO EDHE:

Back to top button