Inzagi: Jemi 90 minuta larg realizimit të ëndrrës sonë

Simone Inzagi ka nënvizuar rëndësinë e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Milanit, duke pretenduar se do të jetë një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e klubit.

“Si trajner e trajtoj çdo lojë në të njëjtën mënyrë. Sonte e dimë se është një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e Interit. Kemi një avantazh të merituar, por nuk do të na duhet vetëm ta menaxhojmë atë, ne do të duhet të luajmë në mënyrën e Interit, duke e ditur se kemi një ekip të fortë përpara.

 

“Për fat të mirë unë dhe ekipi im lexojmë dhe dëgjojmë shumë pak, por di gjithçka që shkruhet. Fati im i madh dhe gjithashtu i stafit tim është që dëgjojmë dhe lexojmë pak. Ndonjëherë ne si trajnerë duhet të bëjmë zgjedhje, bëjmë çdo ditë. Ndonjëherë jeni me fat dhe ndonjëherë jo. Është puna jonë dhe këtë e kërkon.

 

“Ne e dimë se jemi 90 minuta larg realizimit të ëndrrës sonë. Falë tyre jemi në finalen e Kupës së Italisë. Ne punuam shumë mirë gjatë pushimit, edhe nëse kishim disa lojtarë jashtë për Kupën e Botës. Ne punuam shumë fort në atë fazë. Ne e dimë se me kë do të përballemi, por e dimë gjithashtu se jemi në një formë të shkëlqyer. Jemi gati për një ndeshje të kësaj përmasash, e kemi kaluar tashmë me një skuadër shumë të fortë si Benfica, edhe sikur të mos ishte derbi rezultati ishte i shkëlqyer”, ka thënë më tej Inzaghi

Ndeshja në “Xhuzepe Meaza”, do të nisë në orën 21:00.

LEXO EDHE:

Back to top button