Ish-kryeministri Agim Çeku ftohet nga Gjykata Speciale


Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar  për media, vetë ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së. Agim Çeku ka marrë dje ftesë nga Dhomat e Specializuara në Hagë.

Çeku, ka thënë se është ftuar në cilësinë e të dyshuarit dhe do të udhëtojë drejt Hagës më 28 shtator.

“Po dje kam marrë ftesë nga Specialja, në cilësinë e të dyshuarit dhe do të udhëtojë atje më 28 shtator”, ka thënë Çeku.

LEXO EDHE:

Back to top button