Ish-presidenti shqiptar, Bujar Nishani përfundon në spital nga pasojat e COVID-19

Koronavirusi ka lënë shumë persona me pasoja të tjerë në mushkëri duke bërë që të detyrohen të rikthehen në spital. I tillë është edhe rasti i ish-presidentit shqiptar, Bujar Nishani, i cili është rikthyer në spital pasi kaloi koronavirusin duke pasur të nevojshme ndihmën mjekësore.

Abcnews.al mëson se Nishani është në spital me simptomat të post-covidit dhe ka shenja pneumonie në mushkëri.

Gjendja e tij është stabile dhe ndodhet nën kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve.

LEXO EDHE:

Back to top button