Ish-sulmuesi gjerman merr drejtimin e Koresë së Jugut

Jurgen Klinsmann rikthehet në pankinë. Trajneri gjerman ka gjetur marrëveshjen me Federatën e Futbollit të Koresë së Jugut dhe do të jetë trajneri i kombëtares aziatike, me një kontratë deri në Botërorin e vitit 2026.

Ish-sulmuesi gjerman ka drejtuar Gjermaninë më parë dhe SHBA-në, ndërsa ka qenë edhe trajner i klubeve të Bayern Munich dhe Hertha-s.

LEXO EDHE:

Back to top button