Isko largohet nga Sevilja, niset drejt Premier Ligës

Mungon vetëm zyrtarizimi, por sipas asaj që raporton “Marca”, Isko po ndërpret kontratën me Seviljën.

Ka të ngjarë, sipas spanjollëve, që ai të mund të transferohet në Angli, ku do ta priste Volverhempton i Zhulien Lopetegit, trajneri që e dontë që nga koha në Sevilja, por që u shkarkua më pas.

Këtë sezon, Isko ka luajtur në total 19 ndeshje, ku ka shënuar vetëm një gol dhe ka asistuar tre herë.

LEXO EDHE:

Back to top button