Italia “befason” Holandën në Amsterdam


Ndeshja më e spikatur e mbrëmjes ishte ajo e Ligës A ku përballë u vunë Holanda dhe Italia. Tulipanët e nisën mjaft mirë fushatën e Ligës së Kombeve ku triumfuan përballë Polonisë. Ndërkohë, nga ana tjetër, axurrët zhgënjyen disi duke qenë se nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi. Por, katër herë kampionët e botës bënë autokritikë dhe ia dolën të merrnin një sukses të rëndësishëm 0-1, falë golit të Barelës.

Sakaq, në sfidat e tjera të mbrëmjen ra në sy fitorja 1-5 e Norvegjisë ndaj Irlandës së Veriut, ku shkëlqeu sulmuesi Haland me dy realizime.

 

LEXO EDHE:

Back to top button