Ja si do të jetë moti sot dhe gjatë vikendit

Ja si do të jetë moti sot dhe gjatë vikendit

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Pasdite, pritet të ketë reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Indeksi UV do të jetë 7.

Temperaturat minimale në tre ditët e ardhshme do të lëvizin nga 9 deri në 19 gradë, ndërsa maksimale nga 23 deri në 32 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button