Jennifer Lopez flet për prindërit: Babai mungonte gjithë kohën në shtëpi, ndërsa nëna ishte e egër

Jennifer Lopez flet për prindërit: Babai mungonte gjithë kohën në shtëpi, ndërsa nëna ishte e egër

Jennifer Lopez ka bërë një rrëfim të rrallë për fëmijërinë e saj dhe marrëdhënien me prindërit, e cila kaloi shumë sprova ndër vite.

Me rastin e dokumentarit të saj të ri ” The Greatest Love Story Never Told “, ylli latin hodhi një vështrim në Bronx, ku u rrit me vëllezërit e motrat dhe prindërit e saj, nga të cilët, megjithatë, nuk mori mjaftueshëm dashuri.

“Duke u rritur, unë gjithmonë kërkoja dikë që të më bënte të ndihesha e dashuruar,” tha JLo dhe vazhdoi, “Unë isha fëmija i mesëm, jo ​​më i vogli, jo i pari i lindur dhe ju thjesht humbisni në mes të gjithë kësaj“. Duke iu referuar prindërve të saj, Guadalupe Rodriguez dhe David Lopez , të cilët u divorcuan në vitet ’90, Lopez tha: “Ndihesha shumë e lënë pas dore nga babai im sepse ai punonte gjithmonë natën dhe pastaj flinte gjithë ditën dhe nuk ndihesha sikur kisha një lidhje të mirë me të. Nëna ime ishte në qendër të vëmendjes, personi që ishte ‘shpirti’ i festës.”.

Veçanërisht për nënën e saj, Jennifer Lopez tha: “Ajo është një grua jashtëzakonisht e ndërlikuar dhe mban shumë probleme përsipër, ajo donte që ne të ishim të pavarur dhe të mos mbështetemi kurrë te një mashkull. Ajo bëri atë që duhej të bënte për të mbijetuar dhe kjo e bëri atë të fortë, por gjithashtu e bëri të egër”.

Tashmë, ylli dhe aktorja e popit ka rikthyer marrëdhëniet me prindërit e saj dhe siç raporton Daily Mail, ajo është afruar më shumë me të atin, për të cilin herë pas here e ka shprehur publikisht dashurinë.

LEXO EDHE:

Back to top button