Jude Law krijoi një parfum me erën e djersës, gjakut, ai donte të kapte rolin e ri

Jude Law krijoi një parfum me erën e djersës, gjakut, ai donte të kapte rolin e ri

Aktori i Hollivudit Jude Law për nevojat e rolit të tij të ri vendosi një lëvizje të pazakontë duke krijuar një parfum që mban erë gjaku, djerse dhe jashtëqitjesh.

Në një konferencë për shtyp të mbajtur dje në Festivalin e Filmit në Kanë, aktori zbuloi se ka krijuar një parfum për të portretizuar më mirë rolin e mbretit Henry VIII në filmin e ri Firebrand.

Sipas tij, ai donte të përshkruante ditët e fundit të monarkut të ndjerë me gruan e tij të gjashtë dhe të fundit Catherine Parr, të luajtur nga aktorja suedeze Alicia Vikander.

“Kam lexuar disa raporte interesante se ata ndjenin erën e Henrit tre dhoma larg. Këmba e tij ishte shumë e kalbur. E fshehu me vaj trëndafili. “Mendova se do të kishim një ndikim të madh nëse do të kisha erë të tmerrshme,” shpjegoi Lo në konferencë.

Thuhet se ai gjeti një ekspert që i kishte përzier këto aroma për të dhe regjisori i filmit, Karim Ainuz, kujtoi aromën e tij që shpërtheu në xhirime, duke thënë se ishte vërtet e tmerrshme.

LEXO EDHE:

Back to top button