Juventusi në ankth, lëndohet sërish Federiko Kieza

Një ditë pas suksesit ndaj Freiburgut, vëmendja është e gjitha te Kieza. Sulmuesi italian e përfundoi ndeshjen i dëmtuar, pas një përndrydhje të panatyrshme të gjurit të tij të djaththë që ngriu një moment të gjithë stadiumin “Allianz”.

Sot ai do t’i nënshtrohet vizitave instrumentale në “JMedical”, të cilat do të zbulojnë shkallën e dëmtimit dhe kohën e rikuperimit.

Nëse dëmtimi është i shkallës së lartë, ky do të ishte një lajm tepër i rëndë për Juven dhe për lojtarin.

LEXO EDHE:

Back to top button