Kampionët, katër ekipe avancojnë në raundin e tretë

Raundi i dytë në Lgën e Kampionëve është duke u zhvilluar dhe tashmë ka dhënë katër ekipet e para të kualifikuar në aktin vijues.

- Advertisements -

Përparon Dinamo Zagreb (Menalo shënoi në Qipro) dhe Legia Varshava (një tjetër markë 1-0, nën goditjen e Lopes), kundërshtarë të ardhshëm në raundin e tretë të planifikuar për 3/4 gusht dhe 10 gusht. Misioni i realizuar edhe për suedezët e Malmes, 2-2 në Finlandë kundër HJK është i mjaftueshëm pas 2-1 të marrë në ndeshjen e parë, një rezultat që rezervon skocezët e Renxhersit. Ferencvaroshi i Myrto Uzunit, i cili fiton përsëri në Lituani falë golave të Mmaee, shtohet në listën e kualifikuesve të martën në mbrëmje. Hungarezët do të përballen me Slavia Pragën.

Të mërkurën programi i 9 ndeshjeve të tjera, sfida që paraprijnë raundin e tretë paraprak ku është gjithashtu Monako dhe dy çifte tashmë të vendosura (Spartak Moska- Benfika dhe Genk- Shakhtar Donjetsk). Akti i fundit do të jetë play-off që do të “dorëzojë” 6 skuadra në short për grupet.

LEXO EDHE:

Back to top button