Kampioni i botës në “jiu-jitsu” u vra nga një officer policie

Kampioni i botës dhe legjenda në Jiu-jitsu, Leandro Lo Pereira do Nascimento, u qëllua për vdekje nga një oficer policie në një koncert në Sao Paulo. 33-vjeçari Leandro ka pasur një debat verbal me një burrë i cili ka nxjerrë armën dhe e ka qëlluar në kokë.

Atleti u dërgua menjëherë në spital, por mjekët nuk mundën ta shpëtonin, vetëm deklaruan vdekjen e kampionit të botës. Personi që qëlloi ishte një oficer policie, Enrique Ottavio Oliveira Veloso, i cili ishte nën efektin e alkoolit, kur kreu vrasjen.

LEXO EDHE:

Back to top button