Kërkesat e çuditshme të mbretit Charles

Pamjet janë shpërndarë në Twitter të një mbreti të tërbuar Charles III që sulmon një shërbëtor pasi ai nuk arriti të hiqte kutinë e stilolapsit të tij

Pamjet janë shpërndarë në Twitter të një mbreti të tërbuar Charles III që sulmon një shërbëtor pasi ai nuk arriti të hiqte kutinë e stilolapsit të tij, gjë që e pengoi atë të nënshkruante betimin mbretëror.

Mijëra përdorues të Twitter janë të zemëruar me mënyrën se si mbreti i ri po i trajton shërbëtorët e tij.

Në një video që është bërë virale, mbreti i tërbuar mund të shihet në një moment duke shtyrë mënjanë një kuti stilolapsash dhe duke i vështruar zyrtarit. Një dorë duket shpejt për të hequr kutinë, vetëm për t’u kthyer më vonë për nënshkrimin e Princit William.

Këto ditë, shumë kujtojnë artikullin e botuar në Daily Mirror, në të cilin Paul Burrell, një ish-butler i Charles dhe Princeshës Diana, zbuloi disa detaje nga jeta private e Mbretit që ndoshta nuk do të donte t’i lexonte në gazeta.

Thuhet se mbreti ka kërkesa të çuditshme për shërbëtorët e tij në mëngjes. Një shërbëtor duhet të hekuros pizhamet dhe lidhëset e këpucëve çdo mëngjes. Charles kërkon që tapa në vaskë të vendoset në një pozicion të caktuar dhe uji i banjës të jetë në një temperaturë të caktuar.

Megjithatë, kërkesa më e çuditshme ka të bëjë me larjen e dhëmbëve. Charles ka një shërbëtor që shtrydh paste në furçën e tij çdo mëngjes.

Charles, megjithatë, nuk vepron gjithmonë si një mbret. Burrell tha në atë kohë se si princ, ai shpesh i detyronte djemtë e tij William dhe Harry të merrnin vetë mbeturinat kur shkonin në ekskursione në natyrë, edhe kur mbeturinat nuk ishin të tyret.

 

LEXO EDHE:

Back to top button