KFOR-i konfirmon të shtënat në afërsi të patrullës së tij në Zubin Potok

KFOR-i konfirmon të shtënat në afërsi të patrullës së tij në Zubin Potok

Misioni Paqeruajtës i NATO-s në Kosovë ka konfirmuar se ka pasur të shtëna me armë zjarri në afërsi të patrullës së tij në Zubin Potok.

KFOR në një përgjigje ka bërë të ditur se nuk ka të lënduar.

“Mund t’ju konfirmojmë se para disa orësh një patrullë e KFOR-it, derisa ishte në detyrë në rrethinën e Zubin Potokut, ka dëgjuar dhe parë disa të shtëna afër. S’ka të lënduar dhe as dëme materiale. Jemi duke i kryer hetimet dhe sapo ato të përfundojnë do të njoftoheni”, thuhet në përgjigjen e KFOR-it.

Ndërsa të dielën është raportuar për të shtëna në Zubin Potok edhe nga disa medie serbe.

LEXO EDHE:

Back to top button