Klubi anglez, gati të paguaj 12 mln për Vedat Muriqin

Majorka është tërhequr nga blerja e Vedat Muriqit, pas huazimit nga Lazio. Sulmuesi nga Prizreni është nën kontratë me italianët, por synimi është që të shitet këtë verë.

“Gazzetta dello Sport” shkruan se anglezët e Hull Sitit i janë rikthyer pistës Muriqi dhe janë gati t’i paguajnë 12 milionë eurot, të cilat i kërkon edhe Lacio, që zotëron kontratën e sulmuesit shtatlartë të Kosovës.

LEXO EDHE:

Back to top button