Kokainë e fshehur në cigare elektronike, dy shqiptarë të arrestuar në Itali

Kokainë e fshehur në cigare elektronike, dy shqiptarë të arrestuar në Itali

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane për posedim dhe pazar droge.

Gjatë kontrolleve rrugore, një patrullë ndaloi një makinë të drejtuar nga njëri prej të dyve që jeton jashtë Tirolit të Jugut.
Gjatë hetimeve, burri ka tentuar të heqë qafe një cigare elektronike.

Pasi ngjalli dyshime, policia kontrolloi me kujdes si cigaren e shqiptarit, ashtu edhe dy pajisje të tjera që mbante në makinë, duke gjetur 23 doza kokainë me peshë totale rreth 20 gram.

Agjentët e seksionit të narkotikëve kanë ndërhyrë dhe kanë kontrolluar një banesë të përdorur nga një bashkatdhetar, mik i të arrestuarve.

Këtu u gjetën dhe sekuestruan 179 doza të tjera kokaine.

Më pas të dy u arrestuan dhe u vunë në dispozicion të prokurorisë publike të Bolzanos.

LEXO EDHE:

Back to top button