Kosovë, 402 tiketa për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 402 tiketa në bazë të ligjit Covid-19. Policia po ashtu ka shqiptuar 1270 tiketa trafiku. Ndërkohë, bëhet e ditur se kanë ndodhur 19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 35 aksidente trafiku me dëme materiale.

LEXO EDHE:

Back to top button