Kosovë, foshnja e parë në vitin 2021 është vajzë

Në orën 00:01 në Klinikën e Gjinekologjisë të QKUK-së në Prishtinë  ka lindur foshnja e parë për vitin 2021. Foshnja e parë për vitin 2021 është vajzë. Nëna është nga Ferizaj dhe ky është fëmija i parë i saj.

Këtë lajm e ka bërë të ditur drejtori i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi.

LEXO EDHE:

Back to top button