Kosovë/ Një i vdekur dhe 1,390 raste të reja me COVID-19

Kosovë/ Një i vdekur dhe 1,390 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është regjistruar një rast i vdekjes nga coronavirusi, kurse janë shënuar edhe 1,390 raste të reja të infektuarve me këtë virus.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 3,760 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike 1,390 persona kanë rezultuar me coronavirus.

Në raportin e Ministrisë bëhet e ditur se janë shëruar 871 persona, ndërsa janë dhënë 218 vaksina.

Në total numri i vaksinave të administruara janë 1,833,336.

LEXO EDHE:

Back to top button