Kovid-19, Tre viktima dhe 92 raste të reja


Ministra e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 997 teste të kryera 92 persona kanë rezoltuar pozitiv në Kovid-19, ndërkohë që janë shënuar vetëm 3 viktima dhe 86 pacientë të shëruar.

Personat e rinj të infektuar me Kovid-19 vijnë nga Shkupi-17, Kumanova-6, Shtipi gjithashtu 6, Prilep-2, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-2, Manastir-3, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-5, Gjevgjeli-3, Strumicë-2, Kriva Pallankë-1, Koçan-3, Makedonski Brod-2, Pehçevë-3, Berovë-1, Dellçevë-13, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-5 dhe Negotinë-1.

Ndërkohë pacientët që kanë ndërruar jetë një nga Gostivari i moshës 41 vjeçe, një nga Dibra 63 vjeç dhe një nga Resnja-35 vjeç.

LEXO EDHE:

Back to top button