Kristiano Ronaldo është ofruar edhe skuadrës nga Bundesliga

Aintraht Frankfurt e ka konfirmuar se sulmuesi portugez, Kristiano Ronaldo, i është ofruar atyre. Lajmin se skuadra gjermane e ka konfirmuar vetofrimin e Ronaldos e dha prestigjiozja spanjolle, “AS”.

Futbollisti nuk po gjen assesi vend te ndonjë skuadër evropiane, për shkak të moshës dhe pagës së majmë që po e kërkon.

Pesë herë fituesi tash për tash e ka vetëm një destinacion që mund të llogarisë në të. Është pikërisht skuadra e Arabisë Saudite, Al Nassr, e cila po ia plotëson kushtet futbollistit.

LEXO EDHE:

Back to top button