fbpx

Kundërshtari i Putinit rrahet brutalisht në Moskë

Blogeri me reputacion i opozitës ruse Yegor Zhukov u rrah keq në Moskë, shkruan BBC.

Mbështetësit e tij postuan një foto të fytyrës së përgjakur të Zhukov në Facebook.

Ai u tha hetuesve se ishte sulmuar dhe plagosur nga dy burra të panjohur.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se policia po heton sulmin.

LEXO EDHE:

Back to top button