Kupa, Marseja turpërohet nga skuadra e Ligës së Dytë

Olimpiku i Marsejës turpërohet në çerekfinale të Kupës së Francës nga ekipi i Ligës së Dytë franceze, Annecy. Koha e rregullt u mbyll në barazim 2-2.

Takimin e zhbllokoi Veretout në favor të Marsejës, por Annecy kthye rezultatin falë golave të Dion dhe Muanga. Në minutën e 85-të Alexis Sanchez humbi 11-metërsh, gjithsesi goli i barazimit do të vinte vetëm në minutën  gjashtë shtesë e mban firmën e Mughe.

Për të përcaktuar skuadrën që do të kualifikohej në gjysmëfinale u goditën penalltitë, plot tetë seri. Penalltinë e serisë së tetë të Marsejës e humb Balerdi, me skuadrën e Ligë së Dytë që nisi festën e shfrenuar.

LEXO EDHE:

Back to top button