fbpx

Kuvend, sonte votohet Qeveria e re (video)


Në mesnatë pritet të votohet qeveria e re. Në ditën e dytë të debatit parlamentar akuza dhe kundër-akuza mes mazhorancës dhe opozitës. Deputetët e koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa akuzuan BDI-në për mashtrim të elektoratit. Pavle Trajanov kërkon ndryshime kushtetuese.

 

LEXO EDHE:

Back to top button