Kuvendi i Shqipërisë nuk e miratoi rezolutën për dënimin e genocidit në Srebrenicës

Kuvendi i Shqipërisë nuk e miratoi rezolutën për dënimin e genocidit në Srebrenicës

Kuvendi i Shqipërisë me 15 vota pro dhe 51 kundër rezoluta për dënimin e genocidit në Srebrenicës nuk u miratua.

Tritan Shehu e quajti një ditë të hidhur për shqiptarët. Ku është parlamenti i vetëm që nuk voton rezolutën e na vendos damkë të rëndë.

Ndërkohë ish kryeministri Sali Berisha akuzoi deputetët e PS-së së kanë votuar me urdhër të Vuçiqit

LEXO EDHE:

Back to top button