Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti sot me vranësira, reshje shiu dhe më i freskët. Në male reshjet do të jenë me dëborë, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë dobët deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button