Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta. Gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Temperatura minimal do të jetë në interval prej -6 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, në mëngjes i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 7 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button