Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, vende vende reshjet do të jenë të rrëmbyeshme. Reshjet do të vazhdojnë edhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 3 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button