Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 22 deri në 27 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, me vranësira mesatare dhe me erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button