Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do  të jetë me vranësira dhe me diell. Në pjesët perëndimore do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa përgjatë Vardarit do të jetë e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 6 deri në 13 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button