Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Me diell, i ngrohtë dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 20 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button