Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 15 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe periudha me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button