Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Pasdite posaçërisht në pjesët lindore do të ketë kushte për reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button